Problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, obniżone libido: przyczyny zaburzeń erekcji

Namówienie mężczyzn do zwierzeń dotyczących ich intymnych problemów nie jest proste. Gdy jednak znika przeświadczenie, że jest to jeden z tych tematów, których nie wypada poruszać, może okazać się, że mamy do czynienia z wyjątkowo złożonym problemem. Panowie uskarżają się nie tylko na przedwczesny wytrysk, ale również na kłopoty z utrzymaniem erekcji oraz na obniżone libido. Każda z tych dolegliwości może mieć nie tylko nieco inne przyczyny, ale i różniące się między sobą sposoby leczenia.

Problemy z przedwczesnym wytryskiem

O przedwczesnym wytrysku mówimy w sytuacji, w której dochodzi do niego na tyle szybko, że żaden z partnerów nie ma szans na przeżycie przyjemności seksualnej. Trudno mówić w tym kontekście o konkretnych ramach czasowych, choć pewnym wskaźnikiem może być dla nas to, że kobieta wymaga przeciętnie około 11 minut penetracji. Przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być zarówno mniej, jak i bardziej groźne. Jeśli to efekt długotrwałej abstynencji seksualnej albo bardzo silnego podniecenia – najprawdopodobniej nie mamy się czym przejmować. Jeśli jednak pojawia się podczas każdej próby zbliżenia, sytuacja zaczyna się komplikować.

Diagnozowaniem przyczyn przedwczesnego wytrysku powinien zająć się lekarz, jeśli jednak mężczyzna chce pomóc sobie szybciej sprawdzając jednocześnie, z jak poważnym problemem ma do czynienia, powinien sięgnąć po prezerwatywę. Zmniejsza ona wrażliwość penisa, a tym samym sprawia, że wzrasta szansa na utrzymanie wzwodu na tyle długo, aby usatysfakcjonować także partnera.

Czy bać się obniżonego libido?

Wbrew obiegowej opinii mężczyzna wcale nie musi mieć nieustannej ochoty na seks. Zmniejszone zainteresowanie nim może wynikać ze zmęczenia, stresu, a także z zaabsorbowania innymi sprawami. Jeśli jednak problem utrzymuje się już od dłuższego czasu, a do tego wcześniej się nie pojawiał, warto poświęcić mu nieco uwagi. Spadek libido jest w pewien sposób naturalny i wynika przede wszystkim ze spadkiem poziomu testosteronu. Mamy z nim do czynienia u każdego mężczyzny po 25 roku życia, coraz mniejsze zainteresowanie seksem nie jest więc niczym niezwykłym. Często jednak wina leży po stronie poważniejszych schorzeń takich jak niedoczynność jąder. Spadek libido może być też konsekwencją nierozwiązanych sporów, które niszczą związek nawet, jeśli same nie dotyczą seksu. Pomóc może przede wszystkim wizyta u lekarza i badania kontrolne

Problemy z erekcją

A co z sytuacją, w której do wzwodu nie dochodzi nawet pomimo podniecenia i stymulacji seksualnej? Ponownie stopień niepokoju jest uzależniony od tego, jak często mamy do czynienia z tego rodzaju problemem. Jeśli pojawia się on sporadycznie, nie mamy się czego obawiać, jeśli jednak narasta, warto odwiedzić lekarza . Zwykle winne są zmiany, do jakich dochodzi w naczyniach krwionośnych. Bywają one spowodowane przez miażdżycę, choć doprowadzić może do nich również nadmiar cukru we krwi.  Problemy z erekcją można powstrzymać, zwykle wymaga to jednak zmiany stylu życia i regularnych wizyt u lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *